KATALOG FEFCO

01xx
icon 01xx
02xx
icon 02xx
03xx
icon 03xx
04xx
icon 04xx
05xx
icon 05xx
06xx
icon 06xx
07xx
icon 07xx
09xx
icon 09xx

Cílem katalogu je zjednodušení rozlišení druhu konstrukcí kartonážních výrobku pomocí jednoduchých mezinárodních symbolu.

D - délka
Š - šírka
V - výška
/v - presah odnímatelného víka nebo dna
/o - presah klop pres sebe

Pro měření a uvádění rozměru obalu platí tato pravidla: rozměry se uvádějí v mm rozměry se uvádějí v pořadí DxŠxV, nebo DxŠxV/v, nebo DxŠxV/o uvádějí se vnitřní rozměry obalu, měřené za standardních klimatických podmínek na rozloženém obalu

Číselné kódy základních konstrukcí obalu jsou vždy 4 místné a začínají nulou. V řadě případů základní kódy nepostačují k označení konstrukce obalu. Pak lze kombinovat různé typy kódu. Označení v takovém případě zahrnuje obě nebo všechny použité standardní konstrukce, které se udávají v pořadí shora.

Příklady:
FEFCO 0713/0715, tj. horní uzávěr jako 0713, dno jako 0715
FEFCO 0215/0216, tj. víko jako 0215, dno jako 0216

Význam čísla na 2. pozici:

2 - klopové krabice, většinou z jednoho, někdy (přesahuje-li délka přířezu pracovní šířku výrobní linky) ze dvou přířezu, lepené nebo šité, opatřené klopami nahoře i dole. Dodávají se rozložené.

3 - dvou nebo více dílné obaly (většinou spodek - víko, nebo dno - tělo - víko), lepené, šité nebo samosvorné, uzavírají se nasunutím víka, nebo dna a víka na spodek nebo tělo obalu.

4 - převážně nelepené, nesešívané obaly (často označované jako tvarové výseky). Jsou tvořeny převážně jedním přířezem a uzavírají se zejména pomocí různé konstrukcne řešených zámku. Součástí konstrukce obalu mohou být např. otvory pro jeho snadné uchopení, odtrhovací okénka apod.

5 - obaly ze dvou nebo více dílu, které se zasouvají do sebe. Tato skupina obsahuje i přebaly pro jiné typy konstrukcí.

6 - obaly sestávající ze dvou bočnic a těla. Před použitím vyžadují sešití.

7 - vícebodove (3x až 6x) lepené skládací obaly, vyrobené většinou z jednoho přířezu, dodávají se rozložené a lze je snadno složit.

9 - vnitřní vybavení obalu

Protože vývoj obalu neustále pokřacuje, tento katalog samozřejmě nemůže postihnout vyčerpávajícím způsobem všechny možnosti konstrukce obalů z vlnitých lepenek. Specifické potřeby zákazníků je proto možno řešit vývojem individuálních konstrukcí obalu, obsahujících nestandardní prvky.